su arıtma
su arıtma

Reverse Osmosis Ters Osmos, Ters Ozmoz Su Arıtma

Reverse Osmosis

  Ana Sayfa     |     Hakkımızda     |     Ürünlerimiz     |     Servis     |     Bilgi Talep     |     İletişim
reverse osmosis
   
 
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reverse Osmosis Saf Su Cihazları, Ters Osmos, Ters Ozmoz

 
Reverse Osmosis Saf Su Cihazları

İleri su arıtma yöntemleri arasında bilinen en hassas filtrasyon sistemi olarak kabul gören Reverse Osmosis sistemleri ( ters osmos, ters ozmoz ) genel tanımıyla, suyun içerisinde bulunan anyonik ve katyonik iyonların sudan giderilerek iletkenliği düşük, safa yakın çok yüksek kalitede su elde etmek amacıyla kullanılan ünitelerdir.

Klasik su arıtma tekniklerinin yeterli olmadığı durumlardaki en önemli yöntemlerin başında gelen Reverse Osmosis cihazları bazı sektörler için vazgeçilmezdir. 

Kullanım alanları kazan besi suyu temininde, deniz, şebeke, kuyu, göl ve yağmur suyu arıtımında, hastanelerde, gıda ve tekstilde, tüm medikal sektörde, cam, kimya, kuyumculuk, kaplama, kozmetik, içecek, turizm, buhar kazanları, plastik sanayii, diyaliz üniteleri, deniz taşıtlarında, evsel veya içme suyu eldesine yönelik kullanımlarda üstün teknoloji ürünü olarak tercih görür.

reverse osmosisGün geçtikçe daha geniş bir alana hitap eden Reverse Osmosis sistemleri, doğal su kaynaklarının kirlenmesi ve yok olması   nedeniyle, gerek evsel gerekse endüstriyel uygulamalarda sıkça kullanılmaya başlanılan sistemlerin başında gelmektedir.  Deniz veya kötü kaliteli kuyu sularını içilebilir su haline getirirken kullanılan özel membranlar sayesinde yüksek kaliteli su elde etmek mümkün olduğu gibi, değişik kaynaklı karışım sularının geri kazanımlarında oldukça etkili bir sistemdir.
Bu ünitelerin çalışma prensibi, doğadaki osmotik dengenin ters işleyişi gibidir. Yarı geçirgen bir zarla ayrılmış olan, iyon konsantrasyonu düşük fazdan iyon konsantrasyonu yüksek sıvı faza su moleküllerinin, yüksek basınç uygulanarak transfer edilmesi işlemi olarak açıklanabilir.

Membran ömrünün uzunluğu ve alınan su kalitesinin devamı için membranlar çapraz akış prensibine göre çalışmaktadır. Bu şekilde membrana verilen suyun bir kısmı gözeneklerden geçerek ultra saf su elde edilirken, geri kalan yoğun iyon içeren kısmı membran yüzeyinde paralel akış göstererek atık hattı noktasına ulaşır ve buradan dışarı atılarak sistemden uzaklaştırılır.

reverse osmosisBu şekilde   gözeneklerin tıkanması önlenerek daha uzun kullanım ve daha kaliteli su elde edilmesi mümkün kılınmıştır.  Bu teknoloji sayesinde  kısaca yüksek basınç pompasının basınçlandırdığı  su, üzerinde 5 angström  boyutunda gözenekler bulunan membranlara pompalanarak suyun saflaştırma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Atık hattından çıkan iyon yönünden konsantre su ise drenaja verilir.
Mayer Kimya etkili teknik servis ağı ve konusunda uzman mühendisleri ile firmalara özel sistem çözümleri sunarak sektördeki ihtiyacı karşılamaktadır.

TANIMI: İyon ayrıştırıcı mekanik bir filtre sayesinde suyun içindeki tüm kirleticileri uzaklaştıran son derece özel bir su arıtma cihazıdır.

KULLANIM ALANLARI: Kimya, Medikal, Cam, Kaplama, İçecek, Gıda, Diyaliz Sektörlerinde, Buhar Kazanları, Deniz Taşıtlarında, Evsel Veya İçme Suyu Amaçlı Kullanımlarda. İçme sularından bakteri, amonyum, nitrit gibi zararlı maddelerin uzaklaştırılmasında…

FAYDASI: Saf su ihtiyacı bulunan yerlerde, kolay kullanımlı bir mekanizma olarak tercih edilebilir. Ayrıca tehlikeli kimyasallara ihtiyaç duymadığı için özellikle gıda, diyaliz ve içecek sektöründe tek tercihtir.

İLGİLİ ÜRÜNLER: Membran, Su filtre, Saf Suntiskalant…

STANDART ÖZELLİKLER

İletkenlik Düşürümü
İşletme Basıncı
Çalışma Sıcaklığı
Kimyasal Kabı Emniyeti
Şase 
Çıkış pH Değeri 
Membran Tipi
Membran Housingleri
Basınç Göstergeleri 
Basınç Kontrol
Kontrol Panosu                                                  Ön Filtrasyon 
Debi Kontrol  
Geri Kazanım, Flusaj
Flatör    

: %95-98
: 2-7 Bar
: 8-42 C ( en verimli ısı 15-25 C )
: Kapak+Drenaj
: Paslanmaz Çelik
: 4-6
: Strech Sarımlı, Çapraz Akışlı
: Paslanmaz Çelik veya FRP
: Paslanmaz Çelik, Vibrasyon Korumalı, Gliserinli
: Kontak Switch
: Sadeleştirilmiş ve arıza çıkarma ihtimali minimize
edilmiş pano. Giriş suyu kesik olduğunda pompanın çalışmasını engeller, faz arızası olduğu zaman sistemi korumaya alır, depo dolduğunda üretimi durdurur.
: Mekanik değiştirilir tip, partikül tutucu
: Ön panelde üretim hattında
: Mekanik kontrol
: Elektrikli, çift seviye kontrollü

                                  

 

MODEL İSMİ

GÜNLÜK MAX. KAPASİTE

YAKLAŞIK MONTAJ EBATI EXYXD

ARO 1

1 m³/gün

40X160X40 cm

ARO 2

3 m³/gün

40X160X40 cm

RO 1

5 m³/gün

60X160X40 cm

RO 2

9 m³/gün

60X160X40 cm

RO 3

14 m³/gün

60X160X40 cm

RO 4

20 m³/gün

100X160X40 cm

RO 5

25 m³/gün

100X160X40 cm

RO 6

40 m³/gün

100X160X60 cm

RO 7

60 m³/gün

120X160X60 cm

GİRİŞ SUYUNUN GEREKLİ ÖN ARITMA SİSTEMİNDEN GEÇTİĞİ VE MAX. 2.000 ms İLETKENLİKTE OLDUĞU KABUL EDİLMİŞTİR.
FARKLI KAPASİTELER İÇİN TEMASA GEÇİNİZ.

 


 

Reverse OsmosisReverse Osmosis

MAYER KİMYA SU ARITMA VE HAVUZ TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ
TEL (Anadolu Yakası): 0216 348 20 48 - TEL (Avrupa Yakası): 0212 299 20 07 - FAX: 0216 418 76 87 info@mayerkimya.com

su arıtma